چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان گفت:

کنترل بیماری های مهم دامی در جنوب کرمان

در جنوب کرمان جمعیت دامی بالغ 2 میلیون راس وجود دارد که هدف ماحفاظت و صیانت از این سرمایه دامی منطقه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان ، مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: در جنوب کرمان جمعیت دامی بالغ 2 میلیون راس وجود دارد که هدف ماحفاظت و صیانت از این سرمایه دامی منطقه است.

دکتر احمدی عنوان کرد : تاکنون در بحث کاهش کانون های بیماری در این منطقه نتایج قابل ملاحظه ای را شاهد بوده ایم.

وی تصریح کرد :درخصوص بیماری آبله خوشبختانه طی دوسال اخیر کانون بیماری نداشته ایم.درمورد سایر بیماریهای دامی کانونها بسیار اندک و انگشت شمار است و ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا با برنامه های منظم و دوره ای کانون های این بیماری ها را نیز به صفر برسانیم.

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان با اشاره به همکاری عشایر و روستائیان اظهار داشت : از مهمترین  برنامه های سازمان دامپزشکی کشور ارائه خدمات به عشایر و روستائیان می باشد و این مهم همکاری همه جانبه این قشر زحمت کش را می طلبد که تاکنون درجنوب کرمان این همکاری به خوبی صورت پذیرفته است.

ایشان در پایان اظهار داشت: اکیپ های عملیاتی ما به طور مرتب و مستمر در سطح روستاها حضور دارند و امر واکسیناسیون، مراقبت و بررسی بیماری ها را انجام می دهند. ولی بازهم از دامداران و عشایر منطقه تقاضا می شود در صورت مشاهده موارد مشکوک بیماری مراتب را به ادارات دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند تا با اقدام به موقع از شیوع  بیماری در منطقه پیشگیری نماییم .


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٦٤٣/
  • ١٣:٢٥ - 1399/07/21/
  • تعداد بازدید: 109
کلید واژه ها